Image for MPP30R000B is not available
MPP30R000B
DigiKey Part Number
MPP30R000B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPP30R000B
Description
MPP30R000B 0.1% BULK
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±0.1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 1210 (3225 Metric), J-Lead Metal Foil
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MPP30R000B Models
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±4ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 175°C
Packaging
Bulk
Package / Case
1210 (3225 Metric), J-Lead
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.087" (2.20mm)