SMM02040E7962BB300
DigiKey Part Number
749-SMM02040E7962BB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMM02040E7962BB300
Description
SMM0204 15 79K6 0,1% B3
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
79.6 kOhms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Temperature Coefficient
±15ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0204
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)