MMU0102WC2211FB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
2.21 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMU0102WC2211FB300
DigiKey Part Number
749-MMU0102WC2211FB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU0102WC2211FB300
Description
MMU 0102-50 1% VG03 BL 2K21
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)