MMU01020D3091DB300
DigiKey Part Number
749-MMU01020D3091DB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020D3091DB300
Description
MMU 0102-25 0.5% BL 3K09
Detailed Description
3.09 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)