MMU01020C1102FB300
DigiKey Part Number
749-1434-2-ND - Tape & Reel (TR)
749-1434-1-ND - Cut Tape (CT)
749-1434-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMU01020C1102FB300
Description
RES 11K OHM 1% 0.3W MELF 0102
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MMU01020C1102FB300 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)