MMA02040C7151DB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
7.15 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MMA02040C7151DB300
DigiKey Part Number
749-MMA02040C7151DB300TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C7151DB300
Description
MMA 0204-50 0.5% BL 7K15
Detailed Description
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)