MMA02040C2050FB300 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
205 Ohms ±1% 0.4W, 2/5W Chip Resistor MELF, 0204 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thin Film
MELF Assembly Video
Resistors: Vishay MELF Resistors Take on Thin &Thick Film Technologies in Head to Head Competition
MMA02040C2050FB300
DigiKey Part Number
MMA02040C2050FB300-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MMA02040C2050FB300
Description
RES 205 OHM 1% 2/5W MELF 0204
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MMA02040C2050FB300 Models
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.142" L (1.40mm x 3.60mm)