MCT06030C9313FP500
DigiKey Part Number
MCT06030C9313FP500-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCT06030C9313FP500
Description
RES 931K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
931 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
EDA/CAD Models
MCT06030C9313FP500 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.061" L x 0.033" W (1.55mm x 0.85mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)