MCS04020C7150FE000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 18.641
Datasheet
Upgrade
TE Connectivity Passive Product
Susumu
Susumu
715 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur Thin Film
MCS04020C7150FE000
DigiKey Part Number
231227517151-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCS04020C7150FE000
Description
RES 715 OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
MCS04020C7150FE000 Models
Category
Features
Anti-Sulfur
Mfr
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.015" (0.37mm)