CMB02070X2001FB200
DigiKey Part Number
749-CMB02070X2001FB200TR-ND - Tape & Reel (TR)
749-CMB02070X2001FB200CT-ND - Cut Tape (CT)
749-CMB02070X2001FB200DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMB02070X2001FB200
Description
CMB 0207 1% B2 2K0
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Carbon Film
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
MELF, 0207
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.228" L (2.20mm x 5.80mm)