VJ1812Y223KXEAT
DigiKey Part Number
720-1847-2-ND - Tape & Reel (TR)
720-1847-1-ND - Cut Tape (CT)
720-1847-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1812Y223KXEAT
Description
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1812Y223KXEAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.086" (2.18mm)