VJ1206Y331KXGAT5Z
DigiKey Part Number
VJ1206Y331KXGAT5ZL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206Y331KXGAT5Z
Description
CAP CER 330PF 1KV X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
VJ1206Y331KXGAT5Z Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)