VJ1206A5R6CXBAP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
5.6 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A5R6CXBAP
DigiKey Part Number
VJ1206A5R6CXBAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A5R6CXBAP
Description
CAP CER 5.6PF 100V C0G/NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A5R6CXBAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)