VJ1206A5R6BXAAC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
5.6 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
VJ1206A5R6BXAAC
DigiKey Part Number
VJ1206A5R6BXAAC-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ1206A5R6BXAAC
Description
CAP CER 5.6PF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ1206A5R6BXAAC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.067" (1.70mm)