VJ0805D361FXCAT
DigiKey Part Number
VJ0805D361FXCAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0805D361FXCAT
Description
CAP CER 360PF 200V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
360 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0805D361FXCAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)