VJ0603Q4R7DFBAI is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
4.7 pF ±0.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
VJ0603Q4R7DFBAI
DigiKey Part Number
VJ0603Q4R7DFBAI-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603Q4R7DFBAI
Description
CAP CER 4.7PF 100V 0603 EPOXY
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
VJ0603Q4R7DFBAI Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Features
High Q, Low Loss, Epoxy Mountable
Part Status
Obsolete
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.036" (0.92mm)