VJ0603D1R3DXAAP
DigiKey Part Number
VJ0603D1R3DXAAP-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D1R3DXAAP
Description
CAP CER 1.3PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.3 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
VJ0603D1R3DXAAP Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±0.5pF
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)