VJ0603D121FXAAT
DigiKey Part Number
VJ0603D121FXAAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0603D121FXAAT
Description
CAP CER 120PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VJ0603D121FXAAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)