VJ0505D100JXPQJHT
DigiKey Part Number
720-VJ0505D100JXPQJHTTR-ND - Tape & Reel (TR)
720-VJ0505D100JXPQJHTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VJ0505D100JXPQJHT
Description
CAP CER 10PF 250V C0G/NP0 0505
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Series
Features
High Temperature
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
0505 (1313 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)