HV2225Y471MXMATHV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
470 pF ±20% 5000V (5kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
HV2225Y471MXMATHV
DigiKey Part Number
HV2225Y471MXMATHV-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV2225Y471MXMATHV
Description
CAP CER 470PF 5KV X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
HV2225Y471MXMATHV Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)