GA1210Y274KBJAT31G is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
0.27 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
GA1210Y274KBJAT31G
DigiKey Part Number
GA1210Y274KBJAT31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1210Y274KBJAT31G
Description
CAP CER 0.27UF 16V X7R 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1210Y274KBJAT31G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.076" (1.94mm)