GA1210H103MBAAT31G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±20% 50V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
GA1210H103MBAAT31G
DigiKey Part Number
GA1210H103MBAAT31G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA1210H103MBAAT31G
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
GA1210H103MBAAT31G Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.076" (1.94mm)