GA0402D100JEBAI34G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 0
Datasheet
10 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
GA0402D100JEBAI34G
DigiKey Part Number
GA0402D100JEBAI34G-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GA0402D100JEBAI34G
Description
CAPACITOR CER HI FREQ 0402
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
GA0402D100JEBAI34G Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.61mm)