TR20H1M50FKES
DigiKey Part Number
3579-TR20H1M50FKES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR20H1M50FKES
Description
RES 1.5M OHM 1% 2W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 MOhms ±1% 2W Through Hole Resistor Radial High Voltage Thick Film
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
2.000" L x 0.125" W (50.80mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.385" (9.78mm)