TR10F50M0FNES
DigiKey Part Number
3579-TR10F50M0FNES-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TR10F50M0FNES
Description
RES 50M OHM 1% 1W RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 MOhms ±1% 1W Through Hole Resistor Radial High Voltage Thick Film
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Strip
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Radial
Resistance
Size / Dimension
1.000" L x 0.125" W (25.40mm x 3.18mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.385" (9.78mm)