CRMV2512AF2M00FLEF
DigiKey Part Number
3579-CRMV2512AF2M00FLEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMV2512AF2M00FLEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMV2512AF2M00FLEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMV2512AF2M00FLEF
Description
CRMV2512, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)