CRMV2010AF18M0FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMV2010AF18M0FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMV2010AF18M0FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMV2010AF18M0FKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMV2010AF18M0FKEF
Detailed Description
18 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)