CRMV2010AF100KFKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMV2010AF100KFKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMV2010AF100KFKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMV2010AF100KFKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMV2010AF100KFKEF
Description
CRMV2010, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) High Voltage Thick Film
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)