CRMA2510AF5K60FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMA2510AF5K60FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMA2510AF5K60FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMA2510AF5K60FKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMA2510AF5K60FKEF
Description
CRMA2510, 3-SIDED, SOLDER COATED
Detailed Description
5.6 kOhms ±1% 0.8W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.250" L x 0.100" W (6.35mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)