CRMA2510AF3K90FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMA2510AF3K90FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMA2510AF3K90FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMA2510AF3K90FKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMA2510AF3K90FKEF
Description
CRMA2510, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.9 kOhms ±1% 0.8W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.100" W (6.35mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)