CRMA1210AF680RFKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMA1210AF680RFKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMA1210AF680RFKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMA1210AF680RFKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMA1210AF680RFKEF
Description
CRMA1210, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 Ohms ±1% 0.35W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.125" L x 0.100" W (3.18mm x 2.54mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)