CRMA1206AF3K30FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMA1206AF3K30FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMA1206AF3K30FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMA1206AF3K30FKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMA1206AF3K30FKEF
Description
CRMA1206, 3-SIDED, SOLDER COATED
Detailed Description
3.3 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)