CRMA1206AF10K0FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRMA1206AF10K0FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRMA1206AF10K0FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRMA1206AF10K0FKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRMA1206AF10K0FKEF
Description
CRMA1206 10K 1% EF E3
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 kOhms ±1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)