CRHV1206AF50M0FNET
DigiKey Part Number
3579-CRHV1206AF50M0FNETTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRHV1206AF50M0FNETCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRHV1206AF50M0FNETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHV1206AF50M0FNET
Description
CRHV1206AF 50M 1% 200 ET E3
Detailed Description
50 MOhms ±1% 0.3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) High Voltage Thick Film
Category
Features
High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.125" L x 0.063" W (3.18mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.027" (0.69mm)