CRHP2512AF33M0FKEF
DigiKey Part Number
3579-CRHP2512AF33M0FKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRHP2512AF33M0FKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CRHP2512AF33M0FKEFDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHP2512AF33M0FKEF
Detailed Description
33 MOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Bonding Mountable, High Voltage, Non-Magnetic Thick Film
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.027" (0.69mm)