CRHP2512AF100MFKEF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Techno
In Stock: 895
Datasheet
100 MOhms ±1% 1.5W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Bonding Mountable, High Voltage, Non-Magnetic Thick Film
CRHP2512AF100MFKEF
DigiKey Part Number
3579-CRHP2512AF100MFKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHP2512AF100MFKEF
Description
CRHP2512, 3-SIDED, SOLDER COATED
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Features
Bonding Mountable, High Voltage, Non-Magnetic
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.027" (0.69mm)