CRHA2512AF200MFKEF
DigiKey Part Number
3579-CRHA2512AF200MFKEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CRHA2512AF200MFKEFCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CRHA2512AF200MFKEF
Description
CRHA2512 200M 1% EF E3
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 MOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200, High Voltage Thick Film
Category
Features
Automotive AEC-Q200, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Package / Case
2512 (6332 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.250" L x 0.126" W (6.35mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.029" (0.74mm)