CDMM30M0F5000FET
DigiKey Part Number
3579-CDMM30M0F5000FETTR-ND - Tape & Reel (TR)
3579-CDMM30M0F5000FETCT-ND - Cut Tape (CT)
3579-CDMM30M0F5000FETDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMM30M0F5000FET
Description
CDMM, 30M, 1%, 500:1, RATIO TOL.
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30M Ohm ±1% 1.5W Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array ±150ppm/°C 4527 J-Lead
Category
Power Per Element
1.5W
Temperature Coefficient
±150ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Applications
Voltage Divider (TCR Matched)
Resistance (Ohms)
30M
Tolerance
±1%
Resistor Matching Ratio
±1%
Size / Dimension
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Resistor-Ratio-Drift
0/ -50 ppm/°C
Height - Seated (Max)
0.177" (4.49mm)