CDMM21M0F2100FEF
DigiKey Part Number
3579-CDMM21M0F2100FEFTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDMM21M0F2100FEF
Description
CDMM, 2-SIDED, SOLDER COATED BRO
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21M Ohm ±1% 1.5W Power Per Element Voltage Divider 2 Resistor Network/Array 4527 J-Lead
Category
Resistor-Ratio-Drift
-50/ +10ppm/°C
Manufacturer
Vishay Techno
Number of Pins
3
Series
Power Per Element
1.5W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Applications
Automotive AEC-Q200, Voltage Divider (TCR Matched)
Circuit Type
Voltage Divider
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
21M
Package / Case
4527 J-Lead
Tolerance
±1%
Supplier Device Package
4527
Number of Resistors
2
Size / Dimension
0.455" L x 0.275" W (11.56mm x 6.98mm)
Resistor Matching Ratio
±1%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.49mm)