TMCP1A335MTRF
DigiKey Part Number
718-2493-2-ND - Tape & Reel (TR)
718-2493-1-ND - Cut Tape (CT)
718-2493-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMCP1A335MTRF
Description
CAP TANT 3.3UF 20% 10V 0805
Detailed Description
3.3 µF Molded Tantalum Capacitors 10 V 0805 (2012 Metric) 7.7Ohm @ 100kHz
EDA/CAD Models
TMCP1A335MTRF Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
7.7Ohm @ 100kHz
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
10 V