TM3C226M020CBA
DigiKey Part Number
718-TM3C226M020CBATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TM3C226M020CBA
Description
CAP TANT 22UF 20% 20V 2312
Detailed Description
22 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 2312 (6032 Metric) 1.1Ohm
EDA/CAD Models
TM3C226M020CBA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.1Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
C
Voltage - Rated
20 V