TM3B685K020HBA
DigiKey Part Number
718-TM3B685K020HBATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TM3B685K020HBA
Description
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1411
Detailed Description
6.8 µF Molded Tantalum Capacitors 20 V 1411 (3528 Metric) 2.5Ohm
EDA/CAD Models
TM3B685K020HBA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
B
Voltage - Rated
20 V