T97R687K010ESB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 146
Datasheet
680 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 3024 (7660 Metric) 28mOhm
T97R687K010ESB
DigiKey Part Number
T97R687K010ESB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T97R687K010ESB
Description
CAP TANT 680UF 10% 10V 3024
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T97R687K010ESB Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
28mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
10 V