T97R686K025LSA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Similar
KYOCERA AVX
68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 3024 (7660 Metric) 100mOhm
T97R686K025LSA
DigiKey Part Number
718-1661-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T97R686K025LSA
Description
CAP TANT 68UF 10% 25V 3024
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
T97R686K025LSA Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
3024 (7660 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
25 V