T97R226M050LAB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
22 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V 3024 (7660 Metric) 220mOhm
T97R226M050LAB
DigiKey Part Number
T97R226M050LAB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T97R226M050LAB
Description
CAP TANT 22UF 20% 50V 3024
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
T97R226M050LAB Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
220mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
3024 (7660 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
50 V