T95Z476M010CZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
47 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2910 (7227 Metric) 400mOhm
T95Z476M010CZAL
DigiKey Part Number
T95Z476M010CZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95Z476M010CZAL
Description
CAP TANT 47UF 20% 10V 2910
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95Z476M010CZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
400mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2910 (7227 Metric)
Size / Dimension
0.285" L x 0.104" W (7.24mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
Z
Voltage - Rated
10 V