T95V156K004LSAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
15 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4 V 1410 (3727 Metric) 1.5Ohm
T95V156K004LSAL
DigiKey Part Number
T95V156K004LSAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95V156K004LSAL
Description
CAP TANT 15UF 10% 4V 1410
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95V156K004LSAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
4 V