T95V155K035LSAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
1.5 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35 V 1410 (3727 Metric) 3Ohm
T95V155K035LSAL
DigiKey Part Number
T95V155K035LSAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95V155K035LSAL
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 35V 1410
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95V155K035LSAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
3Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.061" (1.55mm)
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
35 V