T95S684K025HSSL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
0.68 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 25 V 1507 (3718 Metric) 5Ohm
T95S684K025HSSL
DigiKey Part Number
T95S684K025HSSL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95S684K025HSSL
Description
CAP TANT 0.68UF 10% 25V 1507
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95S684K025HSSL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
5Ohm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1507 (3718 Metric)
Size / Dimension
0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.056" (1.42mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
S
Voltage - Rated
25 V