T95R157M010CZAL is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2824 (7260 Metric) 65mOhm
T95R157M010CZAL
DigiKey Part Number
T95R157M010CZAL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T95R157M010CZAL
Description
CAP TANT 150UF 20% 10V 2824
Detailed Description
EDA/CAD Models
T95R157M010CZAL Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
65mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
2824 (7260 Metric)
Size / Dimension
0.283" L x 0.236" W (7.20mm x 6.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.150" (3.80mm)
Tolerance
±20%
Manufacturer Size Code
R
Voltage - Rated
10 V